Studio tańca Revolt - Abcfitness s.c.
Szkoła tańca i rekreacji ruchowej. Placówka oświatowo-wychowawcza oferuje zajęcia z tańca dla dzieci, hip-hopu, aerobiku, pilatesu, latino solo, Belly Dance, tańca weselnego!
Historia Revoltu
Instruktorzy
strona www z lat 2007-2010
Dlaczego taniec?

Kiedy rodzice decydują się przeprowadzić swoje dziecko na zajęcia taneczne, w większości przypadków, nie traktują tych zajęć poważnie, raczej jako zabawę i zapełnienie wolnego czasu dla dziecka i dla siebie.
Zastanówmy się nad tym, przecież taniec uczy systematyczności, obowiązkowości i dyscyplinuje cały tydzień zajęć. Ważne jest zaangażowanie, by osiągać sukcesy, nawet te tylko na małą własną skalę. To przekłada się również na szkolne obowiązki, bo dzieci dojrzalej podchodzą do kwestii nauki, przygotowania do kolejnych lekcji.
Wszyscy wiemy, że taniec pozwala nie tylko zachować kondycję, prawidłową postawę ciała, harmonijnie rozwija, i to w sposób bardziej przyjemny, zróżnicowany, niż zajęcia fizyczne. Dziewczynki chcą tańczyć, bo zajęcia uczą poruszać się z lekkością, gracją, elegancją. A to przydaje się nawet w dorosłym życiu. Tak jak towarzyska ogłada, którą coraz bardziej zaczynamy doceniać, prowadząc po latach własne biznesy, spotykając się czasem, także podczas gali, rautów, gdy wypada zatańczyć, kiedy ktoś poprosi... Teraz taniec zupełnie przestał być tabu również dla chłopaków. Nie jest już "obciachem” tańczyć w zespole, doskonalić taniec. Młodzi ludzie są otwarci na jego nowe formy tańca nowoczesnego. Program "You Can Dance” aktywizował młodych do tanecznych eksperymentów, nie tylko z tańcem towarzyskim, ale także w różnych formacjach tańca nowoczesnego.
Niezmiernie ważna jest też umiejętność współpracy z grupą rówieśniczą i starszymi kolegami i koleżankami. . Dzieci uczą się budować więzi międzyludzkie, wzajemnie się wspierają, pomagają i są też od siebie zależne. Nie ma wątpliwości, że taniec pomaga budować własną, pozytywną samoocenę i poczucie wartości. Nie należy przeceniać tych zalet zajęć tanecznych. Rywalizacja na turniejach oraz przygotowanie do nich hartuje charakter dziecka Wszystko, o czym mówimy, jest takie bardziej oczywiste, gdy myślimy o zajęciach tanecznych dla dzieci. To dlatego rodzice powinni decydować się, wspólnie z dziećmi, na zajęcia taneczne.

Taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, dającej wiele korzyści – jest to w końcu najlepszy i najprostszy sposób zawierania znajomości i nawiązywanie kontaktów towarzyskich. Mało? Taniec oprócz tego: Jest delikatnym i gruntownym sposobem na gimnastykowanie swojego ciała, rozwija koordynacje ruchową zapewnia dobrą sylwetką, uczy obycia towarzyskiego, jest jednym z niewielu hobby, które pary lub przyjaciele mogą uprawiać razem, jest umiejętnością cenioną w towarzystwie, rozwija pewność i wiarę w siebie, można uprawiać go mając 5 lat i cieszyć się nim nadal mając 95 lat!

Zajęcia taneczne są przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tańcem, warto więc dać sobie szansę i spróbować, nawet jeśli powątpiewa się w swoje możliwości. Trzeba też pamiętać, że taniec jest rzeczą naturalną dla każdego człowieka, i o ile traktuje się go tylko jako dobrą zabawę to żadne predyspozycje nie mają znaczenia.