Studio tańca Revolt - Abcfitness s.c.
Szkoła tańca i rekreacji ruchowej. Placówka oświatowo-wychowawcza oferuje zajęcia z tańca dla dzieci, hip-hopu, aerobiku, pilatesu, latino solo, Belly Dance, tańca weselnego!
FAQ
 1. Gdzie jest Państwa biuro? Jak można się zapisać na zajęcia lub czegoś dowiedzieć?

Nasze biuro jest wirtualne - to znaczy że zapisać się i zasięgnąć wszelkich informacji można tylko przez telefon lub e-mail. Nasze studio tańca jest otwarte tylko w czasie kiedy odbywają się tam zajęcia. Krótkich informacji może udzielić nauczycielka (w granicach rozsądku, bo prowadzi wtedy zajęcia) - prosimy jednak pamiętać że nauczycielki nie mają pełnej wiedzy o wszystkim co się dzieje w szkole - ponieważ nie zajmują się prowadzeniem biura. Za zajęcia regularne płaci się w Biurze (Studziwodzka 41/II p.) lub u nauczycieli, przed zajęciami (dlatego należy przyjść trochę wcześniej). Zaliczki na warsztaty, kursy lub do nowych grup początkujących należy wpłacać na konto, ewentualnie po wcześniejszym uzgodnieniu można przekazać je nauczycielce w godzinach otwarcia szkoły. Biuro prowadzi Maria Żukowska - jest osiągalna przez e-mail oraz pod numerem komórkowym (patrz: kontakt). Chętnie odpowie na wszystkie pytania, ale jeśli to możliwe zachęcamy najpierw do zapoznania się z treścią naszej strony - wszystko (lub prawie wszystko) co trzeba wiedzieć jest tu wyjaśnione.

2. Czym się różnią zajęcia od kursów i warsztatów?

Zajęcia regularne to najbardziej długofalowy tryb pracy, warty szczególnego polecenia, dlatego że jest też najbardziej metodyczny. Lekcje danej grupy są raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 1 godzinę lub 1,5 godziny i bezterminowo, tzn. nie ma żadnej daty zakończenia kursu - grupa istnieje tak długo, jak długo przychodzi na nią min. 5 osób. Jeśli frekwencja spada poniżej 5 osób, grupa zostaje zamknięta, a pozostałe osoby mogą przenieść się do grupy o równym lub możliwie podobnym poziomie. Grupy w automatyczny sposób wchodzą na wyższe stopnie zaawansowania. Uczestnik może trzymać się jednej grupy lub (jeśli są miejsca) przychodzić dowolnie na różne grupy o tym samym poziomie, można też oczywiście chodzić częściej, na kilka grup. Za zajęcia regularne płaci się karnetami. Przy zapisach do nowych grup początkujących obowiązują zaliczki.

Warsztaty to zajęcia w trybie intensywnym, najczęściej są w weekendy, obejmują łącznie około 4-8 godzin zajęć. W takim czasie nie można sobie pozwolić na mozolne szlifowanie detali, dlatego zwykle tempo zajęć jest szybsze, poznaje się więcej elementów w krótszym czasie, (np. układy nad którymi na zajęciach pracowałoby się 3 miesiące), dzieje się to jednak kosztem mniejszej dokładności. Tę formułę polecamy najbardziej osobom, którym inne obowiązki nie pozwalają na regularne zajęcia. Jest to też świetne uzupełnienie do regularnych zajęć (ma się np. możliwość poznania stylu różnych tancerzy, bądź różnej metodyki, co zawsze bardzo rozwija). Także osoby które nie wiedzą czy dany taniec będzie im się podobał czy nie, mogą zacząć od warsztatu, dlatego że daje bardziej ogólny obraz całego tańca. Za warsztaty płaci się z góry za całość, przy zapisach obowiązują zaliczki.

Kursy to forma pośrednia między zajęciami a warsztatami - mają określony czas trwania, około 7-12 godzin rozłożonych na cotygodniowe spotkania. Po zakończeniu jednego kursu można oczywiście zapisać się na wyższy poziom (o ile zbierze się grupa) i wtedy tak naprawdę pracuje się w trybie zajęć regularnych. Za kursy płaci się z góry za całość, przy zapisach obowiązują zaliczki.

3. Czy można przed zapisaniem przyjrzeć się prowadzonej lekcji?

Najczęściej tak, nie ma z tym problemu, ale czasami nie warto siedzieć i patrzeć, kiedy można spróbować. Jeśli wahamy się co do zajęć grupy zerowej początkującej, to lepiej obejrzeć zajęcia innej grupy i na tą właściwą przyjść od samego początku, niż całą pierwszą lekcję stracić siedząc pod ścianą i od razu robiąc sobie zaległości.

4. Jak należy się ubrać na zajęcia?

Potrzebne będą czyste, wygodne buty ew. grube skarpetki. Do tego dowolne, wygodne ubranie (najlepiej miękkie spodnie).

5. Jak długo trwa kurs? Kiedy będę już coś umieć?

Taniec – Podstawowy kurs (regularne lekcje raz w tygodniu) trwa około dwóch lat. Przez cały czas a także później można przychodzić na warsztaty, żeby szlifować umiejętności pod okiem instruktorów zapraszanych z innych miast. Taniec dla niektórych jest intuicyjnie bardzo prosty, dla innych okazuje się trudny – dlatego trudno powiedzieć, kiedy uzyska się względną swobodę w tańcu, ale przeciętnie wystarcza na to pół roku regularnych ćwiczeń. Taniec ten z jednej strony jest świetną zabawą i często już po jednej lekcji można „coś” zatańczyć na imprezie, z drugiej strony jednak zanim zostanie się tancerką musi minąć wiele czasu - profesjonalne tancerki tak naprawdę nigdy nie przestają się uczyć.

6. Czy trzeba mieć jakieś specjalne predyspozycje do tańca?

Do każdego tańca przydaje się ogólna koordynacja ciała i poczucie rytmu, warto też mieć ucho wrażliwe na muzykę, czyli odbierać jej charakter i dynamikę – ale są to rzeczy które można sobie (przynajmniej częściowo) wypracować. Zajęcia są przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tańcem, warto więc dać sobie szansę i spróbować, nawet jeśli powątpiewa się w swoje możliwości. Trzeba też pamiętać, że taniec jest rzeczą naturalną dla każdego człowieka, i o ile traktuje się go tylko jako dobrą zabawę to żadne predyspozycje nie mają znaczenia.

7. Czy jest podział wiekowy w grupach?

Tak. Przyjmujemy mniej więcej od 4 roku życia i nie stawiamy górnej granicy. Średnia wieku to około 11-35 lat, ale zdarzają się osoby po emeryturę.

8. Czy można dołączać do już istniejących grup?

Tak, jeśli jest miejsce w grupie i jeśli uczestnik ma odpowiedni poziom do danej grupy. Nie można oczywiście „przeskoczyć” poziomu początkującego jeśli nie pasuje nam grafik. Jeśli ktoś ma już za sobą zajęcia z innych tańców, to zapewne będzie się szybciej uczyć choreografii, ale nie powinien lekceważyć techniki na poziomie podstawowym. Brak podstaw technicznych może się potem okazać dużym problemem. W takiej sytuacji warto jednak chodzić na dwie grupy o różnym poziomie i pierwszy etap zaliczyć szybciej. Osoby, które uczyły się w innych miejscach lub nieregularnie i chcą się włączyć do wyższych grup, powinny skonsultować się z nami zanim wybiorą właściwą grupę.

9. Czy można tańczyć w ciąży?

Zazwyczaj tak. Brzuszek w pewnym momencie zacznie przeszkadzać w tańcu, ale sam taniec nie stanowi zagrożenia. Nauczycielka podpowie też które ruchy są wskazane, a których należy unikać. Jeśli jednak ciąża jest zagrożona, to na wszelki wypadek lepiej zaczekać z tańcem. Zawsze należy też skonsultować się z lekarzem.

10. Czy na zajęcia można chodzić nieregularnie?

Trzeba utrzymywać się na poziomie grupy, dlatego najlepiej chodzić regularnie. Dopuszcza się oczywiście pewną ilość przypadków nieprzewidzianych, ale zawsze spowoduje to jakieś, mniejsze lub większe, zaległości.

11. Czy można odrabiać opuszczone zajęcia na innych grupach?

Karnety mają pewną ilość zajęć do wykorzystania w danym czasie. Można w tym czasie przyjść na dowolną grupę, pod warunkiem że jej poziom jest dla nas odpowiedni (równy lub niższy), i że jest wolne miejsce. W pierwszym miesiącu zajęć grup początkujących zazwyczaj nie będzie to możliwe, później – najczęściej tak. Zajęć kursowych (zamknięte cykle) i warsztatów nie można jednak odrabiać na zajęciach regularnych ani odwrotnie.

12. Czy można płacić za pojedyncze lekcje i nie kupować karnetu?

Można, ale jest to najdroższa forma płatności. Dodatkowo jeśli grupa jest pełna, pierwszeństwo mają osoby kupujące karnety.